A Harmat Kiadói Alapítvány (székhelye: 1113 Budapest, Karolina út 62, nyilvántartási szám: 01-01-0000852; Képviselő neve: Dr. Herjeczki Kornél; a továbbiakban: Adatkezelő), mint adatkezelő, magára nézve kötelezőnek ismeri el jelen jogi közlemény tartalmát.
Kötelezettséget vállal arra, hogy működésével kapcsolatos adatkezelése megfelel a jelen szabályzatban és a hatályos jogszabályokban meghatározott elvárásoknak.
A Tájékoztató rendelkezéseinek kialakításakor az Adatkezelő különös tekintettel vette figyelembe az Európai Parlament és a Tanács 2016/679 Rendeletének (Általános Adatvédelmi Rendelet vagy GDPR) valamint az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (Infotv.) rendelkezéseit.
Az adatkezelő az alábbiakban ismerteti adatkezelési gyakorlatát.
Fejtsd meg a hét szféra titkát a Narnia-kóddal!
Deríts fényt a titokra, amely közel fél évszázadig tartotta izgalomban a Narnia-olvasókat!
Emberek millióit ejtette rabul C. S. Lewis ma már klasszikusnak számító fantasysorozata, a Narnia krónikái, miközben néhány felmerülő kérdés végig megválaszolatlan maradt. Miért éppen hét kötetben meséli el a birodalom történetét? Miért csak három alapul egyértelműen bibliai allegórián? Jogosan lehet-e számonkérni a művön a koherencia hiányát, ahogyan azt Lewis egyes barátai és kritikusai tették? Sokan próbálták már megfejteni a sorozatot összetartó központi kérdést, egyfajta „titkos kódot”, ám a Narniában található szimbólumok szerkezete eddig feltáratlan maradt.
A Narnia-kódban Michael Ward lenyűgöző irodalmi felfedezést tesz. Lewis különböző írásainak felhasználásával talál meg egy olyan kulcsot, amely összefűzheti a Narnia krónikái összes kötetét. A szerző igyekszik fényt deríteni arra, hogyan alakította ki Lewis a sorozat szerkezetét, miért tartotta a „kódot” titokban, és miként befolyásolja ez az író univerzummal és keresztény hittel kapcsolatos értelmezését.
Az eredetileg Planet Narnia néven publikált tudományos mű egyszerűsített, élvezetes adaptációjában merülhet el az olvasó, amely a Narnia krónikáinak és C. S. Lewis irodalmi munkásságának is teljesen új oldalát mutatja be.
Michael Ward anglikán lelkész, az oxfordi St. Peter’s College káplánja, valamint a The Cambridge Companion to C. S. Lewis társszerkesztője. Hittudományból doktorált a St. Andrews Egyetemen, valamint Cambridge-ben szerzett diplomát teológiából, Oxfordban pedig angol nyelvből. Világszerte tart előadásokat C. S. Lewis személyéről és a hozzá kapcsolódó témákról. 1996 és 1999 között Lewis oxfordi otthona, a The Kilns kurátora és gondnoka volt.