További könyvek

A csendes bolygó

C. S. Lewis Kozmikus trilógiájának első kötete. Egy viharos nyári estén Ransom, a magányos turista félreeső erdei házban keres éjszakai szállást. Balszerencséjére két különös tudóshoz téved be, akik egy távoli, lakott bolygóra készülnek. Űrhajójukon – az ottani kincsekért cserébe– egy emberpéldányt kell magukkal hurcolniuk. Ransom, a kiszemelt áldozat, számos megpróbáltatáson megy keresztül.…

Perelandra

Ransomot, A csendes bolygó főhősét ezúttal a Perelandrára, a földiek között Vénuszként ismert égitestre szólítja a titkos küldetés. A távoli bolygó a természet csodája: a rajta lakó élőlények szelídek, barátságosak, nem ismerik a félelmet. A tenger-bölcső úszó szigetein ők kísérik Perelandra királyát és királynőjét, hogy egymásra találjanak. A szerző klasszikussá vált kozmikus…

A rettentő erő

A rettentő erő annak a Kozmikus trilógiának a harmadik, egyben befejező része, amely A csendes bolygóval kezdődött, majd a Perelandrával folytatódott, ám önmagában is olvasható. A szerzőnek ez a regénye valamikor a „háború után” játszódik, s arról szól, hogy milyen hatást gyakorol a fekete mágia egy hétköznapi, tiszteletreméltó egyetemi oktató életére. A lélegzetelállító történetben…

Míg arcunk nem lesz

C. S. Lewis szépirodalmi munkásságának egyik legnagyszerűbb művéhez az író egy klasszikus mítoszt használt forrásként. Ámor és Psziché történetét Lucius Apuleius írta le először Az aranyszamárként is ismert regényben. A történetet Oruál hercegnő meséli el, a világszép Psziché megkeseredett és visszataszító külsejű nővére, aki húgát féltő szeretettel birtokolja. Oruál legnagyobb keserűsége,…

A nagy válás

A szerző ebben a könyvében arra az örök emberi kísérletre kíván rámutatni, amellyel a jót és a rosszat, a mennyet és a poklot próbáljuk minduntalan összeházasítani; s arra, hogy miért érkezik el szükségszerűen e kényszerházasság vége: a nagy válás.A pokolból a mennybe látogató turistacsoport találkozásai és beszélgetései arra a kérdésre…

A szeretet négy arca

Az oxfordi irodalomtudós ebben a művében éleslátóan, képszerűen és kedves humorral mutat rá a ragaszkodás, a barátság, a szerelem és a felebaráti szeretet (agapé) természetére és értékeire. Jane Austentól Augustinuson át számos szerzőt idéz könyvében. „Nincs biztos befektetés. Ha szeretsz, sebezhető vagy. Szeress bármit, és biztosra veheted, hogy megszakad a…